KIA CEED 1,6 GDi GOLD

Model, ktorý sa stal v posledných rokoch ťahúňom značky KIA na našom i európskom trhu zároveň. Nie je to nik iný ako náš krajan, ktorý pochádza z Tepličky nad Váhom. Nový model KIA Cee´d sa nevyhol atraktívnejším úpravám či interiéru alebo exteriéru. Pribudol nový trojvalec,  1,0 T-Gdi, pribudli nové prvky bezpečnosti a zmenu zaznamenalo aj pohodlie i množstvo moderných funkcií.  Cee´d teda dostal sviežejší výzor a doposiaľ najvyššiu úroveň pohodlia.

Ako celok teda možno povedať, že jednoducho dospel ! Tentokrát sa však zameriam na päťdverový hatchback, ktorý žne úspechy a zbiera ocenenia, ako na bežiacom páse. Okrem sedem ročnej záruky, sa snaží zaujať svojou prítomnosťou a preto patrí medzi naše najpredávanejšie auto. V nasledujúcich riadkoch, si popíšeme výbavu GOLD, ktorá zaznamenala tiež výrazný poskok !

Pre koho je určená?

Nie je jednoduché odpovedať na túto otázku. Pýtate sa prečo ? Odpoveď nájdete už v predchádzajúcich slovách, jednoducho je najpredávanejšia !  S radosťou si ju kupujú mladšie generácie pre štýlovosť a pomer cena - kvalita. Rovnako je obľúbená aj pre rodinky, ktoré si chvália pohodlnosť a zážitok z každej jazdy. V nemalom počte, si ju pochvaľujú aj firmy a ich obchodný zástupcovia. Aby som sa však nevyhol presnej odpovedi  musím povedať, že osobne ju najviac predávam mladým ľuďom a rodinkám vo veku od 18 do 40 rokov. Ak čítate túto recenziu a zapadáte do tejto skupiny, tak ste sa rozhodli správne ! Pre mladých ľudí je nová KIA Cee´d jednoducho príťažlivá. Hlavne svojim vzhľadom, tým vzbudí túžbu pri každom pohľade na ňu. Pre mladé rodinky zase predstavuje dostupný vyšší štandard a dokonale prepracované vnútorné prostredie pre pohodlnú jazdu a bezpečné dorazenie do cieľa. 

Stačí to ?

Narážam na technické parametre. Mnohokrát sa stretávam s touto otázkou pri motore ! Opak je však pravdou,  KIA kladie dôraz na precíznosť pri výrobe motorov a ani 4 valec 1,6 GDi nie je výnimkou ! Je to nový atmosférický motor s priamym vstrekovaním , ktorý je mojou jednotkou ! Krútiaci moment 164Nm,je presný a bohato stačí. 6 stupňová prevodovka je nenahraditeľnou pri vyšších rýchlostiach. Priemerná spotreba je uvádzaná 5,8 l / 100 km. Pozn:. Pri normálnej jazde musíte mať do 6,0 l ! Uvediem príklad. Motor som testoval na trati Topoľčany - Žilina (cez Fačkov) a späť. Do pozornosti musím dať, že motor bol ešte v zábehu a auto malo najazdené necelých 1000km. Celú cestu som sa nepozeral na priemernú spotrebu, aby bol test objektívny. Túto trasu som zajazdil športovou jazdou a spotreba mi v Topoľčanoch ukázala 5,6 l / 100 km. Perfektná jazda, auto nie je lenivé, keď ho dostanete do otáčok. Radosť jazdiť.   Bol som milo prekvapený a to bol ten moment, kedy som sa rozhodol, že keď benzín tak jedine GDi !!! Jedna vec mi však trošku prekáža. Je ním asistent pri radení, ktorý je nastavený na najmenšie otáčky. Poviem to laicky. Nastavené je to tak, aby mal vodič najlepšiu spotrebu. Niekedy sa však chytáme za hlavu, keď nám ukazuje tachometer rýchlosť 60 km/h a pomocník pýta do prudkého kopca zaradenie piateho prevodového stupňa.

Ideálne auto ?

Častokrát už pri prvom dotyku, alebo lepšie povedané pri nastúpení do tohto vozidla, v tejto výbave je kabína navrhnutá tak, aby Vás oslnila. V novom Cee´de pribudlo veľa chrómových detailov. Vyvoláva to príjemnejší pobyt vo vozidle. Taktiež dôraz sa kládol aj na kvalitu materiálov, preto je teraz nová kabína ešte viac odhlučnená a tým pádom umožňuje lepší pocit z jazdy. Celkový vnútorný dojem v novom Cee´de teraz vytvára pocit vysokej kvality. Vozidlo má nové sedačky, ktoré sú pohodlnejšie a dlhé trate zvládajú bez problémov. Zostalo elektrické nastavenie bedrovej opierky na predných sedadlách. To prispieva k zaručenej pohode za volantom. Samozrejmosťou sú vyhrievané sedačky. Dokonca i volant ! Tiež automatická duálna klimatizácia. Zostali aj nenahraditeľní pomocníci bluetooth, tempomat s obmedzovačom rýchlosti. Novinkou je dotykový TFT LCD displej s dotykovou obrazovkou a cúvacou kamerou zároveň. Čo je tak isto skvelá, nenahraditeľná  pomôcka pri  cúvaní. Vo výbave GOLD máte všetko pod kontrolou bez zbytočného stresu. Z vonku sa Cee´d pochlapil hlavne novými hmlovými svetlometmi a novým "tigrím nosom". Úpravu zaznamenala aj zadná časť a to spodnými plastami a drobnou zmenou zadných svetlometov. Konečne sme sa však dočkali  16" diskov z ľahkej zliatiny !  KIA nechala aj elektricky sklápatelné spätné zrkadlá s integrovanými smerovkami, aby auto nestratilo na kráse. Pribudli tri nové farby Sparkling Silver, Bronze Metal. Vrátila sa dynamická červená  Infra Red. Keď sa pozriete na to auto je Vám jasné, že všetko čo potrebujete ku kvalitnej jazde tu bezpochyby nájdete. To robí s KIE Cee´d 1,6 GDi GOLD ideálnu voľbu pri výbere nového auta. 

Môj názor

Keď sa pozrieme na predchádzajúci model, teda modelový rok 2015 v prvom rade nejde o facelift, ale len o produktové vylepšenie. Zmeny dizajnu sú na pohľad jasné, no nie je to nič čo by Cee´d 1,6 GDi GOLD robilo diametrálne rozličným autom od jeho predchodcu. Každého asi najviac prekvapilo, že nový model v tej istej výbave GOLD kúpite iba o 370 € drahší ako jeho predchodcu ! Každý nový model ide logicky cenovo hore, ale pri novom Cee´de je to čiastka, ktorá je akceptovateľná, pretože do výbavy pribudlo veľa doplnkov z výbavy PLATINUM. Momentálne vozidlo KIA Cee´d  1,6 GDi GOLD ponúka všetko čo si od kvalitného auta môže každý vodič priať. Je to auto dynamické, príťažlivé. Okrem toho ponúka skvelú výbavu v dostupnej cene čo je v dnešnej dobe veľmi dôležité a málo vídané. Pokiaľ je vo vašom hladáčiku, určite si ho treba skúsiť. Stojí to za to !!!

Ivan Krajčík
KIA TOPOĽČANY

Hodnotenie

Plusy

  • cena
  • 7 ročná záruka
  • výbava ktorú Vám GOLD ponúka je ideálna pre každého
  • skvelý motor, spotreba, celková výdrž vozidla

Mínusy

  • asistent radenia prevodového stupňa 

Neváhajte ma kontaktovať

Meno
E-mail
Telefón
Odkaz

Mám záujem o