KIA CEE´D 1,6 GDi SILVER

Zlatá stredná cesta. Naskytla sa mi možnosť jazdiť a podrobne si vyskúšať model KIA CEE´D s 1,6 litrovým motorom vo výbave SILVER. V tomto článku sa budem venovať autu ako celku. Výbava SILVER popísaná ešte nebola a tiež spomeniem aj motor. Toto auto sme si zvolili, ako naše servisné vozidlo. Máte šancu si ho prísť kedykoľvek vyskúšať a porovnať si svoje skúsenosti s mojimi. Tak poďme na to...

Najmladšia generácia KIA CEE´D zažila v septembri minulého roku (2015) sviežu zmenu, ktorá jej určite pomohla. Zvonku sa toho veľa neudialo, ale čo sa týka jazdných vlastností tak tam nastala väčšia zmena. Po pol roku už môžem čo to posúdiť. Upútal ma hlavne podvozok v zákrutách sa toto auto správa diametrálne odlišne od jeho predchodcu. Jazda v ňom je teda lepšia, zábavnejšia a komfortnejšia. V tejto recenzií sa budeme pozerať hlavne na výbavu SILVER, ktorú Vám popíšem detailnejšie. Do pozornosti musím dať aj galériu, ktorou som sa snažil zachytiť všetko podstatné o čom bude reč.

Za slovo stojí jej úspech !

Toto vozidlo patrí medzi najpredávanejšie v svojej triede. Je ideálnou voľbou pre firmy, ľudí ktorí nechcú dávať do auta veľké investície, rovnako pre tých ktorí si chcú užiť jazdu bez zbytočných elektronických doplnkov. Tak by som vedel opísať ešte veľa typov zákazníkov. ďalšou výhodou tohto vozu je jeho pomer cena / výbava. Ťažko si nájde protivníka ktorí by sa mu v tomto vedel rovnať. O doplnkových službách ani nehovorím ( 7ročná záruka, lacný servis, diely...) Túto výbavu môžem smelo definovať ako strednú cestu spolu s výbavou GOLD ktoré tvoria "gro" predaja tohto modelu. Výhodou SIlveru je, že tu máte všetko potrebné čo ku kvalitnej jazde potrebujete a nič Vám nebráni vychutnať si jazdu naplno. Práve preto si získala srdce najviac kupujúcich v minulom roku. 

Čo ponúka ?

Takže testoval som model KIA CEE´D 1,6 GDi SILVER v špeciálnej edícií, Winter ktorá vyšla v limitovanom počte 100ks a bude v predaji do konca tejto zimy. Od klasickej výbavy SILVER sa líši opciou vyhrievaných sedadiel a volantu za zvýhodnenú cenu iba 199 €. Teraz sa poďme venovať autu.
Výbava Silver teda ponúka pre vodiča všetko čo pri jazde potrebuje. Samozrejme bezpečnosť je u nás štandardom či od základnej výbavy AMBER až po PLATINUM je rovnaká. Pri zasadnutí za volant Vás zaujme palubná doska s príjemným sfarbením a chrómovými doplnkami. Nájdete tu výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča s príjemným sedadlom, ktoré je príjemné aj na dlhšie vzdialenosti. Samozrejme súčasťou výbavy je aj klimatizácia, rádio CD/MP3, USB vstup, vyhrievané zadné sklo. Skvelým pomocníkom je multifunkčný volant s ktorým máte všetko pod kontrolou na nemusíte sa zapodievať ničím naokolo. Prostredníctvom neho viete ovládať palubný počítač, rádio, obmedzovač rýchlosti a tempomat. Taktiež aj dvíhate a rušíte hovori prostredníctvom handsfree. Zadné sedadlá sú dostatočne priestranné a plnohodnotne sa v ňom odvezú dvaja dospelí pasažieri. V kufri nájdete dojazdovú rezervu spolu s náradím a zdvihákom. Večer oceníte prisvecovanie do zákrut, hmlové predné a aj zadné svetlomety. Výhodou je svetelný senzor s LED denným svietením. Vo výbave máte tiež 16" pneumatiky na plechových diskoch s ozdobnými krytmi.
Toto všetko Vám ponúka rodený Slovák. Myslím si, že človeku tu nič viac nechýba. Keď s ním jazdíte dovolí Vám vychutnať si všetky jeho výhody a sústredíte sa plnohodnotne na jazdu. Jazda v tomto aute je vážne zábavná a poviem Vám, že si ju vychutnáte viac ako v prípade plnej výbavy. 

Ako pracuje s motorom 1,6 GDi.

Človek si uvedomí, že k čomu je auto dobre až keď ich pár vyskúša. Nie pre všetkých je auto priorita. Čo človek potrebuje k tomu aby sa premiestnil s bodu A do bodu B ? Motor a štyri kolesa ! V našom prípade je už aj výbava SILVER nadštandard. Uvedomíte si to až v tom momente keď si ju vyskúšate s motorom 1,6 GDi. Pracuje dokonale. Pokiaľ je auto preplnené elektronikou, ktorá sa aj tak väčšinou nepoužíva nevychutnáte si jazdu tak ako keď sa na ňu plne sústredíte. Možno to vyzerá akoby som sa zameriaval len na to ale položte si otázku. Čo ste si z vašej výbavy najčastejšie v aute zapol/pla ? Navyše kde si lepšie vychutnáte motor než pri plnom sústredení sa na jednu vec ktorou je riadenie Vášho nového štvorkolesového tátoša. Až v tedy začnete vnímať motor, podvozok, pneumatiky... Preto by som sa pri tejto výbave koncentroval na správne zladenie s motorom. V prípade nášho náhradného vozidla sa mi to podarilo. Pri riadení sa nesústredím na nič iné len na agregát ktorý mám pod kapotou. Otáčkomer si riadim sám a nepresvedčí ma o tom ani asistent riadenia. Je to jednoducho iná jazda kedy si užívate každú zákrutu.  
O motore 1,6 GDi som písal už viacej riadkov teda pre zhrnutie. Je to ideál na dlhšie aj kratšie trate. Je to špičkový motor ktorí patrí medzi najlepšie na trhu. Je to atmosferický motor s priamym vstrekovaním bez natlačeného turba. V jeho prospech hovorí skvelá spotreba ktorá sa na ňom dá bez najmenších problémov zajazdiť. Pri podradení nemáte problém rýchlo bezpečne predísť vozidlo. Tiež jeho zladenie s podvozkom sa pri novom Cee´de podarilo. Je stabilnejší a hlavne istejší v zákrutách. Môžete si dovoliť podstatne viac ako bolo tomu pri jeho predchodcovi. O tichosti ani nebudem, písať pretože to je doslova jeho znakom. Ak jazdíte viacej kilometrov je to určite najlepšia voľba akú spravíte keď si vyberiete tento typ motoru s touto výbavou. Výbava SILVER je obľúbená tiež s 1,4 CVVT, ten by som zasa zvolil pre manželku poprípade ak jazdíte kratšie trate je lepší a dokážete na ňom viac ušetriť.  Záleží už na majiteľovi čomu sa prikloní všetky naše motory majú v niečom navrch. Jeden je lepší na dlhšie cesty, druhý do mesta, ďalší je športovejší, potom jeden vyniká v spotrebe atď. Podla mňa ani jedným nič nepokazíte už záleží na Vás aká ste povaha a čo potrebujete.

Môj názor

Keď si to zhrniem odpovedal som Vám prečo je u nás toto auto také populárne. Tiež čo ponúka vodičovi a teda aj ako pracuje s motormi. Samozrejme platí to, že je to môj názor. Najlepšie si to vyskúšate keď prídete ku nám na testovaciu jazdu a prevetráme si ho spoločne. Mne nezostáva nič iné len povedať, že som naozaj prekvapený za akú cenu sa dá kúpiť kvalitné auto s perfektnými jazdnými vlastnosťami.
Ďakujem všetkým ktorí sa začítali a prišli až do konca. Verím, že sa čoskoro stretneme a spoločne si zajazdíme a vychutnáme si ten pocit z jazdy. Budem rád, ak mi napíšete správu v spodnom formulári.

Ivan Krajčík (sales specialist)
(0915 427 252)

KIA TOPOĽČANY

Hodnotenie

Plusy

  • cena / výbava
  • 7 ročná záruka
  • perfektná spotreba
  • lepšie vyladený podvozok

Mínusy

  • asistent radenia

Neváhajte ma kontaktovať

Meno
E-mail
Telefón
Odkaz

Mám záujem o