KIA RIO 1,2 CVVT EXTRA

Auto mladé nielen duchom. Najvyšší čas napísať pár riadkov aj o jednom z našich najúspešnejších modelov. Reč bude o modely KIA RIO ! V tejto recenzií Vám podrobnejšie opíšem tento hravý model, ktorí patrí k Vaším najobľúbenejším. Možno ste to nevedeli, ale tento model sa vyrába od roku 2003, takže patrí medzi naše mladšie modely. No nielen tento fakt vystihuje jeho pod-nadpis v tejto recenzií. Viac už v článku...

V tejto recenzií sa budem venovať hlavne výbave EXTRA ! Ktorá je limitovaná a na sklade je posledných 100ks. Je to limitovaná edícia, ktorá je momentálne v "kurze". Ak hľadáte nové vozidlo KIA RIO tak určite si zvážte možnosť tejto výbavy ! Nielen že perfektne vybavená, ale je aj cenovo dostupná ! Vychádza zo strednej výbavy GOLD, no obsahuje pár prvkov ktoré sú cenovo zvýhodnené. Ja tomu hovorím: Plná výbava za cenu strednej ! Takže v týchto riadkoch si popíšeme podrobne výbavu a preberieme aj motor. Dokonca máte možnosť si rovnaké auto u nás vyskúšať, alebo zapožičať. Je to naše Ďalšie servisné vozidlo na ktorom som už stihol spraviť pár km. tak sa s Vami podelím aj o mojich pár dojmov.

Výbava EXTRA - vyrobená pre vyvolených !

Je to tak keďže to nie je sériová výbava je a bude dostupná len v obmedzenom počte kusov. Preto pri nej platí kto príde skôr berie ! Poďme si ju teda predstaviť, čo vlastne v sebe táto obľúbená výbava skrýva. Začnem asi tým najpodstatnejším. Nájdete tu teda plnú bezpečnosť ako je tomu v plnej výbave. Samozrejmosťou u nás sú posilovače riadenia, rozjazdu do kopca, ESP... V interiéry na Vás čaká automatická klimatizácia spolu s vnútorným vyhrievaním čelného skla, vyhrievané zadné sklo spolu so spätnými zrkadlami. Rádio, USB vstup + AUX sú samozrejmosťou. Kožený multifunkčný volant s bluetooth a ovládaním rádia je tiež bežným štandardom. Nájdete tu tiež palubný počítač, svetelný senzor, dažďový senzor a systém ISG (štart - stop).
Z vonku Vás očaria krásne 16" elektróny, tmavé zadné sklá, cuvací senzor, elektrické spätné zrkadlá, LED denné svietenie, hmlové predné a aj zadné svetlomety.

Keď si to zrekapitulujeme tak v Balíku EXTRA máte naviac oproti výbave GOLD:
Confort Pack (Automatická klimatizácia, zadné cúvacie senzor, stmavené sklá od B-stĺpika, zadné el.okná) + sklápateľné vonkajšie spätné zrkadlá s integrovanými ukazovateľmi smeru jazdy, systém ISG, 16" hliníkové disky !
To všetko za zvýhodnenú cenu: 350 € k výbave GOLD ! Pokiaľ by ste si to dávali jednotlivo do výroby stálo by Vás to 1400 € !
Myslím si, že lepšia limitovaná edícia na Rio tu ešte nebola a rozhodne sa to podarilo ! Je to auto, ktoré si svoju výbavu / cenu určite obháji. Zákazníci, ktorí sa preň rozhodnú určite nebudú banovať.

  

Ako pracuje s motorom ?

Na tomto aute mám najazdených niečo cez 1000 km a môžem povedať, že som sa sním nenudil. Jednak vďaka bohatej výbave, ale aj po motorickej stránke sa nemá za čo hanbiť. Je to atmosferická 1,2-ka s 63kw a 84k. Auto je ľahké, to cítite aj pri rýchlejšej jazde. Myslím si, že jazdí dobre a bez problémov sa popasuje aj s väčšími rýchlosťami. Je to ale auto stavané hlavne na mestské jazdy. Do mesta je priam ideálne. Musím pochváliť systém ISG, ktorí sa mi zo začiatku nedarilo "skrotiť" ale po pár kilometroch som si zvykol a musím povedať, že je to dobrá pomôcka keď sa s ňou zohráte.
Po motorickej stránke jazdí skvele. Nič  viac a ani menej som od toho motoru neočakával, správa sa teda ideálne. Je veľmi tichý čo je jeho prednosťou ! Tiež tlmenie je spravené omnoho lepšie ako tomu bolo pri jeho predchodcovi.
RIO tiež dospelo ! Každý nový model prináša niečo nové, nové vylepšenia ... Neviem čo tu bude o pár rokov, no môžem Vám povedať, že auto za 11.000 € v takejto kombinácií je niečo neskutočné. Keď zoberiem toto vozidlo ako celok, tak je skvele vyladené a ako som povedal ja som sa pri jeho riadení nenudil.   

Komu ho odporúčam ?

Každému, kto chce investovať do kvalitného vozidla s perfektnou výbavou. Rio je ideálne mestské auto ktoré je vhodné pre mladých či starších ľudí, ktorí hľadajú dostupné vozidlo. Ďalej si ho kupujú ľudia, ktorí chodia sami. Je vhodné aj ako druhé auto do domácnosti. Jeho hlavnou výhodou, aj keď patrí do segmentu malých áut je jeho priestrannosť. Nenájdete priestrannejšie auto na zadných sedadlách ako je Rio !
Ak robíte krátke vzdialenosti, najčastejšie využívate auto ako prepravný prostriedok do práce, na nákupy do mesta tak mám pre Vás radu, rýchlo sa poponáhľajte, posledné kusy sú na sklade !
Nad touto špeciálnou ponukou netreba dlho rozmýšľať.

Postrehy

Ešte ma napadá pár viet ktoré by som nerád dokladal do textu. Tak ich zhrniem tu.
Pri jazde s týmto vozidlom ma napadla aj jedna nezvyčajná vec. Pri dlhšej jazde som si uvedomil pohodlnosť sedadiel. Je to doslova banálna vec, ale musím Vám povedať, že v tomto má Rio u mňa absolútnu jednotku. Ešte som nesedel v pohodlnejších sedadlách ako je tomu v Riu. Na krátke vzdialenosti si to človek neuvedomuje ale keď sa vydáte na dlhšiu cestu budete prekvapený ! Teda minimálne ja som bol !
Ďalším pozitívom, ktorí som si odmeral bola spotreba. Celých 1000 km som jazdil na 5,8 litra čo vôbec nie je zlé na to, že auto bolo úplne nové, nezabehnuté a jazdil som dosť v meste. Výrobca udáva 5,0 litra. Myslím si, že 5,3 litra sa dá v pohode zajazdiť.
Ako posledný postreh uvediem jedinú "vadu" čo mi na tomto aute vadí. No nedá sa povedať doslova, že je to vada. Je to totiž 5 st.prevodovka ktorá je v bežnej prevádzke úplne dostačujúca, ale pri vstupe na diaľnicu už chýba 6-tka . Tzn. že po kiaľ jazdíte pravidelne po diaľniciach tam odporúčam 1,4 CRDi (dieselovú motorizáciu). Nie je to nič horibilné, sem tam keď idem po diaľnici tak tam sa to dá prehltnúť.
Toto auto je teda robené skôr na kratšie trate, pre tých čo robia menej kilometrov. Doslova využívané na prímestských cestách ako napr. v okrese Topoľčany.

Na záver ...

Keď si to zhrniem predstavil som Vám výbavu EXTRA. Tiež čo ponúka vodičovi a teda aj ako pracuje s motormi. Pridal som aj odporúčania. Samozrejme platí to, že je to môj názor. Najlepšie si to vyskúšate keď prídete ku nám na testovaciu jazdu a prevetráme si ho spoločne. Mne nezostáva nič iné len povedať, že som naozaj prekvapený za akú cenu sa dá kúpiť kvalitné auto s perfektnými jazdnými vlastnosťami.
Ďakujem všetkým ktorí sa začítali a prišli až do konca. Verím, že sa čoskoro stretneme a spoločne si zajazdíme a vychutnáme si ten pocit z jazdy. Budem rád, ak mi napíšete správu v spodnom formulári.

Ivan Krajčík (sales specialist)
(0915 427 252)

KIA TOPOĽČANY

Hodnotenie

Plusy

  • cena / výbava
  • 7 ročná záruka
  • veľmi tiché
  • veľmi priestranné

Mínusy

  • 5st. prevodovka (dialnica)

Neváhajte ma kontaktovať

Meno
E-mail
Telefón
Odkaz

Mám záujem o