Nová KIA XCEED - Váš svet nových možností

KIA XCEED začala svoju výrobu 9/2019 vo výrobnom závode v Tepličke nad Váhom. Je to rodený Slovák. Auto vyvinuté hlavne pre Európu. Crossover vhodný nielen do mesta, ale aj na dlhšie potulky našou pestrou krajinou.


Nová KIA XCEED je na trhu už takmer pol roka. Za ten čas som si toto vozidlo dostatočne vyskúšal. Práve to ma viedlo k tejto recenzii. Moje nasledovné riadky budú o mojich skúsenostiach s týmto najmladším členom z rodiny KIA CEED. Testované vozidlo bolo KIA XCEED 1,4 T-GDI AT PLATINUM + TECH + SAFETY pack.
Tak poďme na to...

Ako sa správa na ceste ?


KIA XCEED je našou najmladšou verziou z rodiny KIA CEED, tzn. v aute sú použité najnovšie technológie, moderný asistenti a hlavne jedna z najdôležitejších, viac prvková zadná náprava. Práve tá robí vozidlo úplne odlišným od konkurencie. Jazda v tomto stredne malom Crossovere je tým komfortnejšia a hlavne dynamickejšia.


Testovaná motorizácia 1.4 T-GDi AT7: O tomto motore som napísal veľa riadkov pri teste nového KIA CEED. Nebudem sa preto zbytočne opakovať. Zhrniem to jednoznačne, je to ideálny typ motora pri voľbe tohoto vozidla. Vybral by som si ho aj ja. Je úsporný, tichý, živý a na každodenné používanie úplne ideálny.
Z ponuky motorov pre KIA XCEED je jednoznačne najpredávanejší a aj najobľúbenejší.Keď sa mám vyjadriť k nadpisu tohto odseku, tiež by som to zhrnul do pár riadkov: Auto plne napĺňa jeho účelnosť. Tým narážam na pojem Crossover. Je to auto typické hlavne pre brázdenie mestských ulíc. Pri KIA XCEED oceníte hlavne jeho všestrannosť a hlavne šikovnosť pri manévrovaní. Perfektne sa šoféruje, sadne do ruky takmer každému ihneď po pár úvodných kilometroch. Jeho obratnosť a čipernosť v meste je perfektná. Auto, ale nie je vhodné iba do mesta. Určite nie s týmto motorom. 1.4 turbobenzín je motor ktorý je vhodný na jazdu či v meste, diaľnici, okreskách. Najlepšie na ňom je, že spotreba je stále perfektná. Auto s týmto motorom si viete užiť aj v športovom režime, kde si viete perfektne vychutnať, každú jednu zákrutu. Auto svojou viac prvkovou zadnou nápravou prekvapí hlavne vodičov ktorí sú zvyknutí na SUV. Auto drží na ceste ako keby ste jazdili v KIA PROCEED a pritom sedíte vo vozidle s vyšším posedom. Je to zaujímavé, ale za všetko môže práve perfektný podvozok KIA XCEED.

Auto, ktoré zaujme každého.Pre koho je určená ?

Rodina vozidiel CEED sa rozrástla o ďalšieho člena. Zdá sa Vám, že vozidiel tejto triedy máme už priveľa ? Na oko to tak, môže pôsobiť. Každé vozidlo si ale nájde svojho pána. Pri KIA XCEED je cieľovým zákazníkom hlavne mladá rodina, zameriava sa hlavne na ženy, ktoré obľubujú vyšší posed. Zatiaľ našou najpreferovanejšou skupinou ktorá vyhľadáva KIA XCEED sú mladí ľudia. Vekovou kategóriou cca. od 20 - 35 rokov. Je to, ale vozidlo, ktoré zaujme svojím dizajnom aj iné vekové skupiny. 


Výber farby ?

KIA XCEED je auto, ktoré si všimnete kdekoľvek. Je ťažké si vybrať tú správnu farbu, ktorá by mu pasovala najviac. To už ale musí zvládnuť, každí z Vás sám. Vo viacerých farbách vyzerá výborne. Ak Vám môžem poradiť, určite by som išiel pri KIA XCEED do pestrejšej kombinácie. Medzi najpredávanejšie u nás patria  žltá, červená, modrá metalíza + medzi ďalšie obľúbené patria biela, čierna a oceľová Lunar Silver. Každopádne, nech si vyberiete akúkoľvek farbu, toto auto si svoj obdiv zaručene nájde aj v tej Vašej farbe. Je to auto, ktoré je ešte síce v mestách zriedkavé, keďže ide o úplne nový model KIA.

Pestrosť výbavy.
Výbava vo vozidle KIA XCEED posunula naše výbavy zasa o krok vpred. KIA XCEED ako prvé vozidlo v našej ponuke má veľmi pestrú základnú výbavu. Nájdete tu napr. Full led predné aj zadné svetlomety, držanie v jazdných pruhoch, tempomat, bluetooth, parkovacia kamera a veľa ďalších ...
Preto pri výbere tej správnej výbavy si treba nechať poradiť hlavne predajcom. Sme tu práve pre to aby sme Vám mohli poradiť čo bude pre Vás najvýhodnejšie.

Zaujímavosťou u nás je, že najviac predaných výbav KIA XCEED je vo výbavách GOLD a PLATINUM.
Výbavu XCEED je tiež možné upravovať viacerými balíčkami. To naznačuje veľký výber a variabilitu uspokojenia veľkého počtu klientov.

Ešte niečo na záver.


Naša novinka KIA XCEED si našla svoje miesto na trhu. Je to jeden z najrýchlejšie rastúcich segmentov vôbec. Obľúbenosť týchto vozidiel je v SR veľmi značný. KIA na to zareagovala vozidlom KIA XCEED. Už teraz vieme, že ide o správny ťah. Pretože auto sa stalo jedným z našich najpredávanejších. Ponúka najmodernejšie technológie a úplne nový rozmer jazdy, ktoré ponúkajú konkurenčné vozidlá. Je o krok v pred. Práve to z neho robí výnimočné vozidlo, ktoré navyše dopĺňa naša 7 ročná záruka.


Pri tomto vozidle je ťažké hľadať nejaké záporné prvky. Auto je vyvinuté špičkovými svetovými konštruktérmi. Ponúka to najlepšie z našej ponuky. Preto to je už iba na Vás. Je to iba o dizajne ak sa Vám páči, nie je o čom, výber je na istotu. Toto vozidlo Vás určite nesklame, ponúka to najlepšie čo trh dnes ponúka.
V prípade záujmu o KIA XCEED nás neváhajte kontaktovať. Máme pripravené viaceré vozidlá na testovaciu jazdu. Viacero farieb, výbav k videniu.

                                                                                       V prípade otázok sme Vám k dispozícií.
                                                                                                 Váš tím, KIA TOPOĽČANY.

Video KIA XCEED

          Ing. Ivan Krajčík
       (sales specialist)
  i.krajcik@kiatopolcany.sk
           0915 427 252

        KIA TOPOĽČANY

Hodnotenie

Plusy

  • Prevodovka = 1*
  • Spotreba = 1*
  • Jazdné vlastnosti = 1*
  • Viacprvková zadná náprava / podvozok
  • Technológie / Výbava
  • perfektná voľba pre rodiny, manželky, mladých ...

Mínusy

  • Cena oproti modelu KIA Sportage
  • Motory 1,0 T-GDi a 1,6 T-GDi minimálny záujem

Neváhajte ma kontaktovať

Meno
E-mail
Telefón
Odkaz

Mám záujem o